Zespoły z Powiatu Nowotarskiego szczęśliwie przegoniły deszcz. Dziękujemy wszystkim za wytrwałość. Dzięki temu u nas było radośnie, dynamicznie i po zbójecku – a więc tak jak powinno być na zakończenie 42. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej! Wszystkie zespoły prezentowały się pięknie! Występowali między innymi : „Zbójecko Familia” z Gminy Czarny Dunajec, „Krzesani” ze Spytkowic, „Hajduki” z Łapsz Wyżnych, Zespół im. Heródka z Lipnicy Wielkiej, Zespół regionalny „Hyrni” oraz „Mali Hyrni” z Nowego Targu. Można było skosztować wielu przysmaków: moskoli, chleba ze smalcem, ziemniaków pieczonych w mundurkach, kapusty, oscypków, korbaczy, bundz i pieczonej baraniny – samych pyszności.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Starosty Krzysztofa Fabera.

Co dobre szybko mija, ale nie żegnamy się na długo… Już dziś zapraszamy na 43 Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w przyszłym roku. Do zobaczenia!

A we wrześniu tego roku Obchody 100-lecia Związku Wojewódzkiego Pszczelarzy na Placu Szczepańskim , natomiast w październiku Kiermasz Pogranicza Kultur na Mały Rynku – serdecznie zapraszamy!

 Podziel się artykułem ze znajomymi: